Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Barvení vlasů – doma nebo u kadeřnice?

Z průzkumu našich zákaznic jsme zjistily, že 90 % z nich si běžně barví vlasy. Z toho 70 % se barví u své kadeřnice a 20 % se o barvení vlasů postará sama doma. I z toho je vidět, že se barvení vlasů stalo přirozenou součástí života většiny žen.

Často také měníme barvu vlasů, když nás potká nějaká velká životní změna, nebo ji zrovna potřebujeme udělat. Vzpomeňte si na Carrie Bradshawovou ve filmu Sex ve městě. Po návratu z líbánek do New Yorku – kam jela se svými přítelkyněmi, místo svého manžela – si obarvila hlavu na hnědo, ačkoliv byla vždy blondýnka. Legrační na tom je, že po takových změnách se většina z nás vrací ke své původní barvě. Stejně jako Cariie ve filmu – zažila jste to taky?

Barvení vlasů u kadeřníka

Svěřit výběr barvy na vlasy i samotné barvení vlasů do rukou profesionála je bezpochyby dobrý nápad. Schopný kadeřník vám pomůže s výběrem správného odstínu, který podtrhne krásu vašeho obličeje.

Zároveň by vám měl být schopen vysvětlit, že některých odstínů na vašich vlasech nelze docílit jednorázovou aplikací barvy, ale postupnými kroky. Na průběhu změny se společně domluvíte. Vyhnete se zklamání nad reálným výsledkem aplikace běžné barvy z drogerie, kdy výsledek vůbec – ale opravdu vůbec – neodpovídá barvě na obalu krabičky.

Pokud jste velký experimentátor s barvami na vlasy, je kadeřník skvělým zrcadlem i brzdou. Upozorní vás na komplikace, které může určitý odstín způsobit. Od vymývání barvy až po momenty, kdy se budete chtít odstínu zase zbavit. Konečné rozhodnutí výběru barvy na vlasy je ale samozřejmě jen na vás – takže proti gustu žádný dišputát. Existuje spousta extravagantních barev, ze kterých můžete vybírat, inspirujte se »

Kadeřník vám po aplikaci barvy také doporučí vhodné přípravky pro péči o barvené vlasy. Správnou kosmetikou na vlasy si zaručíte déle trvající odstín a hedvábný lesk barvených vlasů. Doporučujeme používat šampony, kondicionéry i masky na barvené vlasy.

A nakonec snad to nejdůležitější. Zkušený kadeřník umí namíchat barvu na vlasy ve správném odstínu a nechat ji působit po správnou dobu. Tím máte zaručené, že si vlasy zbytečně nepoškodíte. Hodně důležité je také dobarvování odrostů. Obratné ruce kadeřníka to totiž umí tak, že přechod není vidět. To se vám zkrátka v domácích podmínkách nikdy úplně nepodaří.

Barvení vlasů doma

Z předchozích řádků je vám určitě jasné, že úplně nemůžeme doporučit barvení vlasů v domácích podmínkách. I když se už dnes výrobci barev na vlasy snaží dodávat kvalitnější výrobky i do drogérií, nikdy zkrátka nedosáhnete výsledků jako profesionál.

Nicméně si dokážeme představit, že jsou zkrátka důvody, kvůli kterým se rozhodnete pro domácí barvení. Ne každý chce a může pravidelně navštěvovat kadeřnici. Při barvení vlasů doma sáhněte spíš po kvalitních barvách než „obyčejných“ barvách na vlasy z drogerie. Jsme tu pro vás, pokud potřebujete jakoukoliv radu ohledně barvených vlasů.


Chcete vědět o novinách a nových článcích jako první? Přihlaste se k odběru našich novinek.

Chci se přihlásit k odběru newsletteru  »