Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Čím nejvíce ničíme vlasy

Studený vzduch a silný vítr dokáží vlasy pěkně potrápit. Počasí sice ovlivnit nemůžeme, ale můžeme se vyvarovat věcem, kterými nevědomky ničíme své vlasy každý den. 

Příliš časté mytí a špatný výběr šamponu

Časté mytí nevhodnou vlasovou kosmetikou je pro vlasy škodlivé, protože se při namočení snadno lámou a šampony je zbavují přirozeného mazu, který vlasy produkují. Výsledkem tak mohou být vlasy na první pohled suché a bez života.

Myjte vlasy tak často, jak je potřeba. Jestliže si je myjete každý den spíše ze zvyku, zkuste se zamyslet nad tím, zda je to opravdu nutné. 

Pokud jsou vlasy vystavovány nadměrnému zatížení (např. prašnému prostředí či plavání v bazénu), potom je vyšší frekvence mytí zcela na místě. Prach z vlasů snadno odstraníte za použití šetrného šamponu. Díky jeho složení, které je uzpůsobeno častému mytí, nemusíte mít strach, že by vlasy vysušoval. Pro vlasy exponované častému plavání v bazénu zvolte speciální šampony s označením deep cleansing (hloubkově čistící), které je zbaví nánosů chloru.

Tip: Suché šampony vás mohou zachránit v případě, že si ráno nestíháte umýt vlasy před důležitým jednáním v práci. Při častém používání ale mohou dráždit pokožku hlavy a způsobovat svědění. Proto jimi rozhodně nenahrazujte klasické mytí vodou, ale sáhněte po nich, když se ocitnete v časovém presu.

Rozčesávání mokrých vlasů

Vlasy jsou při namočení extrémně náchylné k lámání a proto byste se měli vyvarovat česání, když jsou mokré. Dokonce i česání za sucha dokáže být pro vlasy škodlivé, jestliže je češete příliš často a nejste přitom šetrní.

Tip: Mokré vlasy je ideální česat při aplikování kondicionéru ve sprše. Snadno je rozčešete prsty anebo hřebenem se širokými zuby.

Časté fénování, žehlení a kulmování

Asi není překvapením, že teplo vlasy ničí. Odvádí z nich přirozenou vlhkost a vystavuje je nadměrnému lámání. Obzvláště škodlivá je potom vysoká teplota a příliš krátká vzdálenost při fénování

Tip: Snažte se omezit časté foukání vlasů například tím, že do sprchy půjdete dříve než obvykle a vlasy před spaním stihnou volně uschnout. Při foukání vlasů zvolte nižší teplotu a udržujte dostatečnou vzdálenost. Můžete také vyzkoušet speciální přípravky, které zabraňují poškození vlasů (nejčastěji se s nimi setkáte ve formě sprejů). U žehlení snižte teplotu a místo kulmování si večer zapleťte cop. Ráno se probudíte s nádherně vlnitými vlasy.

Nešetrné zacházení při sušení

Zběsilé mačkání při sušení vlasů ručníkem dokáže napáchat více škody než užitku.

Tip: Vyměňte klasický ručník za staré bavlněné triko. Jemnější povrch je k vlasům mnohem šetrnější a přebytečnou vlhkost z vlasů odstraní stejně dobře jako ručník.

Mezi další věci, které negativně ovlivňují kvalitu a vzhled našich vlasů, a na které se zaměříme v nadcházejícím článku, patří zejména:

  • časté barvení vlasů
  • příliš utažené a těsné účesy
  • permanentní narovnání vlasů
  • stres
  • nevhodná strava
  • výběr nevhodné kosmetiky
  • tupírování vlasů
  • příliš horká voda při mytí vlasů