Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

10 tipů, jak ráno ušetřit čas při úpravě vlasů

Holky z Pro-vlasy.cz
29. června ⋅ Tipy

Ráno je každá sekunda drahá a proto pro vás máme 10 tipů, jak ušetřit po ránu čas a odcházet s krásnými, upravenými vlasy. O některé rady se s vámi podělila kadeřnice Alžběta Hartlová (Klier, Brno).


1) Zdraví jako základ

Zdraví a fyzická kondice má velký vliv na kvalitu našich vlasů, a čím kvalitnější vlasy budou, tím méně práce vám zabere jejich úprava. Obecně, co je přirozené je přece krásné. Zaměřte se tedy na vyváženou stravu, dostatek vitamínů, pohyb a kvalitní spánek. K tomu vám dopomohou třeba medvídci IVY BEARS pro klidný spánek.

2) Objem rychle

Velmi rychlým způsobem, jak po ránu rychle dodat život svým vlasům, je použití minerálního pudru nebo suchého šamponu. Dodá objem a pohltí mastnotu.

3) Nechoďte spát s mokrou hlavou

Aby vypadaly vaše vlasy zdravě, nechoďte spát s mokrou hlavou. Pokožka hlavy by se mohla snadno zapařit a objevily by se kožní problémy. Mohlo by to také způsobit větší lámavost vlasů. Doporučujeme vlasy vyfénovat a aplikovat hydratační noční sérum.

4) Zapleťte vlasy do copu

Máte husté nepoddajné vlasy, které je po probuzení těžké zkrotit? Zapleťte je na noc do copu nebo rovnou dvou. Vaše vlasy budou po probuzení lépe zvladatelné a upravíte je jen pomocí stylingových přípravků podle vašich představ. Copy, ale příliš neutahujte, aby mohla pokožka dýchat.

5) Rychlé narovnání

Spojte dva kroky v jeden. Rovnáte si každý den vlasy? Začněte místo žehličky používat žehlicí kartáč. Vyzkoušejte například E-styler od IKOO.

6) Přirozené vlny ve vlasech

Toužíte ráno po jemných vlnách ve vlasech? Před spaním aplikujte do vlasů tužidlo a poté vlasy vyčešte a upevněte do drdolu. Použijte gumičky Invisibobble, které nezanechají na vlasech příliš ostré stopy. Po probuzení jen rozpusťte a jemně upravte prsty. Hodí se pro rovné vlasy.

7) Nafoukněte účes

Probudily jste se doslova s vlasy přilepenými k hlavě? Naučte se triky, jak dodat svému účesu objem. Kromě tupírování, můžete účes “nafouknout” chytrými doplňky do vlasů. Například místo jednoduché gumičky použít skřipec.

8) Rychlý drdol

Ležérní účes rychle? Vyzkoušejte Invisibobble BunStar! Jedná se o unikátní nástroj pro pohodlné vytvoření drdolu. Je průhledný a díky hrubšímu povrchu neklouže z vlasů. Neobsahuje žádný kov a nemá ostré hrany. Speciální tvar stočený ve směru hodinových ručiček sedí pevně a bezpečně udrží vlasy. Výsledkem je perfektní, pevný a spolehlivý drdol. 

9) Elegantní drdol každý den

Pokud máte ráda elegantní drdoly, ale v časovém presu se vám prostě nedaří, sáhněte po Invisibobble Clicky Bun a problém vyřešen.

10) Nacvičte si oblíbené účesy

Nacvičte si jednoduché účesy, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Ne všechny účesy půjdou z vašich vlasů vytvořit. Najděte ty, které vám půjdou jednoduše, rychle a budete se v nich cítit dobře.

A pokud se vám z nějakého důvodu účes během dne pokazí, mějte vždy po ruce tyto malé pomocníky, se kterými spravíte jakýkoli problém.