Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Proč máme krepaté vlasy, jak s tím bojovat?

Za krepatění vlasů může vnější vlhkost, která dokáže pronikat dovnitř vlasu. Voda uvnitř vlasu nabobtná. Vlas začne praskat „ve švech“ a na vnější vrstvě vlasu se objeví trhlinky – nevyhlazená struktura vlasu je na světě.

Proto nás krepatění vlasů trápí hlavně ve vlhkých měsících nebo ve vlhkém prostředí, kde naše vlasy mohou vodu z vnějšího okolí přijímat. A také když jsou naše vlasy pro přijímání vlhkosti otevřené, jsou poškozené a nedostatečně hydratované. Aby totiž vlhkost do vlasu pronikla, musí se jí vlas otevřít. I proto krepatěním trpí více vlnité a kudrnaté vlasy, které jsou typické otevřenou strukturou vlasu.  

Hoďte ručník do ringu

Třete, dřete a drhnete vlasy ručníkem? Čím rychleji tím lépe? Děláte obrovskou chybu. I když jsme na to od malička zvyklí – alespoň nám holkám z Pro-vlasy.cz to tak naše babičky a maminky dělávaly – je to zkrátka špatně.

Křehký povrch vlasů dostává při tření hrubých vláken ručníku o vlas pořádně zabrat. Dočkáte se tak pouze roztřepeného povrchu vlasů a zejména roztřepených konečků.

Balíte vlasy na dlouho do turbanu a čekáte až ručník přirozeně vysaje vlhkost? Zase špatně. Vlasy v turbanu naopak začnou zadržovat vlhkost a to vám s krepatěním také nepomůže. Těžký ručník na hlavě navíc zbytečně namáhá kořínky vlasů.

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte a poté  je vysušte fénem.

Fénujte

Fénování vlasů a jeho vliv na krepatění vlasů je snad jedno z nejdiskutovanějších témat. Samotný fén vlasům neublíží, pokud teda nepoužíváte ještě nějaký starý po své babičce. A pokud ano, věřte, že si zasloužíte nový fén na vlasy » ideálně s ionizací.

I když se vám zdá, že po fénování máte hřívu jako lvice Elsa, samotný fén za to s největší pravděpodobností nemůže. Kdyby byla chyba v použití fénu, odcházeli byste totiž se stejnou „helmou“ i od kadeřnice. To se ale neděje.

Mějte se svými vlasy trpělivost. Potřebují svůj čas. Nesnažte se sušení urychlit horkým vzduchem. Při fénování používejte střední teplotní stupeň a přípravky pro ochranu před teplem. Pokud máte vlnité vlasy, sáhněte po difuzéru. Fén vypněte až ve chvíli, kdy máte vlasy opravdu suché.

Vlasy foukejte jen ve směru šupinek. Stačí si představit, že povrch vlasu vypadá jako šiška a bude vám naprosto jasné, že foukáním pod šupinky vlas rozhodně neuhladíte a naopak podpoříte jeho krepatění.

S vyhlazením vám pomohou i vhodné kulaté kartáče na fénování. Tyto kartáče, na rozdíl od běžných kartáčů, fénování vlasů usnadní. Jsou vyrobené tak, aby skrz ně proudil vzduch.

Začněte hydratovat už při mytí

Pokud vás krepatění trápí, nezachráníte to až při úpravě vlasů a jejich stylingu – musíte začít už u mytí vlasů. Aby se vlhkost do vlasu nedostala, je potřeba ho hydratovat. Vhodné přípravky na vlasy proti krepatění vytvoří na vlasech ochranný hydroskopický film, který vlasy ochrání před absorbováním vody.

Šampony proti krepatým vlasům

Kondicionéry proti krepatým vlasům

Masky proti krepatým vlasům

Oleje proti krepatým vlasům

Začněte vlasy hydratovat. Ale ne jen tak někdy když si zrovna vzpomenete, ale pravidelně. Pokud byste potřebovali poradit s výběrem přípravků na vlasy, jsme tu pro vás – ptejte se »

Krepatý bonus na závěr

Nepoužívejte žádné kombinované kulmofény a podobná udělátka. Ty narozdíl od fénu vlas opravdu poškozují.

Chcete vědět o novinách a nových článcích jako první? Přihlaste se k odběru našich novinek.

Chci se přihlásit k odběru newsletteru  »