Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Mastné vlasy – jaké jsou příčiny a řešení?

Také vás vždycky zajímalo, proč se mastí vlasy? Mastné vlasy vznikají nadměrnou činností mazových žláz, která bývá způsobená hormonálními poruchami, stresem, častým působením horkého a vlhkého vzduchu, pocením a také nevhodnou stravou. V neposlední řadě hraje roli i dědičnost.

Velmi neblahý vliv mívá i časté kartáčování vlasů, neustálé sahání si do vlasů, ale také třeba nesprávné mytí vlasů velmi teplou vodou či příliš agresivní masáž vlasové pokožky při mytí.

Mít mastící se vlasy má své výhody – nevěříte? Možná vás překvapíme, ale právě tvorba kožního mazu je velice prospěšná pro zdraví našich vlasů. Kožní maz chrání pokožku před vnějšími vlivy a udržuje ji hydratovanou, díky tomu zabraňuje i vysoušení a lámání vlasů.

Pečujte o vlasy podle jejich typu

Některé typy vlasů jsou od přírody mastnější než jiné. Většinou se jedná o jemné rovné nebo kudrnaté vlasy. U kudrnatých vlasů jejich tvar zabraňuje rozšíření kožního mazu po celé šířce, proto se rychleji mastí u kořínků, zatímco jejich konečky jsou suché a bez života.

Zaměřte se na používání správných kosmetických přípravků. Používejte šampon na mastné vlasy a kondicionér. Kondicionér se snažte aplikovat pouze do délek vlasů. Další vlasové přípravky omezte na minimum, abyste vaše vlasy zbytečně nezatěžovali.

 

Pokud byste potřebovali poradit s výběrem přípravků na vlasy, jsme tu pro vás – ptejte se »

Po umytí nechejte vlasy volně uschnout. Fénování není příliš vhodné. Dochází k podráždění pokožky, která opět zareaguje produkcí mazu. Hlavně nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Polštář je semeniště bakterií.

Zlepšete vaši životosprávu

Nadmíra průmyslově zpracovaných potravin, tučná i příliš kořeněná jídla zatěžují náš organismus. To se projeví na zdraví naší pleti i pokožky vlasů. Dbejme na zdravou stravu a dostatek živin, které pokožku vyživí a prokrví, což ovlivní i kvalitu našich vlasů.

Jaké živiny jsou pro vlasy důležité?

Vitamín C

Antioxidační vitamín C je důležitý nejen pro naši imunitu a ochranu před stárnutím pleti. Jeho klíčová role spočívá i v ochraně proti lámavosti a suchosti vlasů. Najdeme jej v mnoha rostlinných plodech.

Jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu C na světě je Kustovnice čínská, také známá jako Goji. Za zmínku stojí i šťavnatý rakytník, který obsahuje nejen velké množství vitamínu C, ale také spoustu dalších výživných látek pro náš organismus.

Vitamín E

Vitamín E je další podstatný prvek, který je čím dál více populárnější nejen ve vlasové péči. Udržuje funkčnost krevního oběhu, a tím i prokrvení naší pokožky a zásobení důležitými látkami. Zdrojem vitamínu E jsou především potraviny rostlinného původu. Bohatými zdroji jsou vlašské ořechy a buráky.

Vitamín B

Oblíbený vitamín B má vliv nejen na krásné vlasy, ale i nehty. Najdeme jej v mase, kvasnicích, celozrnných i mléčných výrobcích. 

Zinek

Zinek je stopový prvek pro zdraví našich vlasů, proto je potřeba ho přijímat z masa, vajec, ořechů i mléčných výrobků.

Doporučený příjem vitamínů a dalších živin není vždy v našich silách splnit. Není divu, že si vlasy našich zákaznic oblíbily Reneval Neo. Jedná se o doplněk stravy, které pokrývá celou škálu potřebných látek pro výživu vlasů.

Reneval Neo je unikátní svým složením, které je odvozeno od základní stavby vlasů.
Doplněk stravy Reneval Neo pro dokonalou péči o vlasy

Stav vlasů je ovlivněn nejen fyzickou kondicí

Stav vlasů je velmi ovlivněn fyzickou kondicí, stresem i hormonálními výkyvy. S mastnými vlasy bojují ženy během těhotenství i po porodu. Také po vysazení antikoncepce.

Pár doporučení na závěr

Dbejte na správnou vlasovou kosmetiku

Každodenní mytí vlasů, nevhodná kosmetika či sahání do vlasů jsou nejčastější příčinou podráždění pokožky hlavy, a tím i mastících se vlasů. Pokud si musíte vlasy umývat každý den, dbejte na výběr správné vlasové kosmetiky.  

Pomůže suchý šampón i copánky

Pokud ráno spěcháte do práce a nemáte čas absolvovat každodenní vlasový rituál použijte suchý šampón. Je to skvělý pomocník pro rychlou úpravu vlasů.

Další variantou jsou různé variace účesů copánky, culíky či širší vlasová čelenka, kterou dokážete skrýt mastné vlasy za pár vteřin.

černá multifunkční čelenka
Černá multifunkční čelenka
Invisibobble

Chcete vědět o novinách a nových článcích jako první? Přihlaste se k odběru našich novinek.

Chci se přihlásit k odběru newsletteru  »