Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Mytí vlasů – 9 rad, jak to dělat správně

Možná si říkáte, že mytí vlasů zvládne opravdu každý. Někteří z nás dokonce tuto činnost dělají každý den. Jste si ale jistí, že to děláte správně? Pojďte si přečíst, jak na správné mytí vlasů.

1. Nejprve vlasy rozčesejte

Před samotným mytím je důležité vlasy pořádně rozčesat. Vykartáčováním zbavíte vlasy zbytku stylingových přípravků, slepených vlasů či zacuchaných míst.

Vybírejte si kartáče, které jsou vhodné pro vaše vlasy. Zamezíte tak poškozování, lámání a trhání vlasů.

Naše zákaznice si oblíbily kartáče Tangle Teezer a Ikoo .

Černo-růžový kompaktní kartáč Tangle Teezer
Černo-růžový kartáč
Tangle Teezer

2. Nastavte správnou teplotu vody

Nejdříve omyjte vlasy teplou vodou. Teplota vody by neměla být příliš studená ani příliš horká. Studená voda vlasy totiž dostatečně neumyje a horká voda může způsobit podráždění pokožky hlavy. Vlasy se pak mohou více mastit.  

3. Naneste správně šampon

Šampon neaplikujte přímo na vlasy. Naneste jeho přiměřené množství do rukou, přidejte k němu trochu vody pro dostatečné napěnění a postupně jej nanášejte na celou délku vlasů.

Vždy zvolte kvalitní šampon na vlasy » určený přímo pro váš typ vlasů a pokožku.

4. Umyjte vlasy dvakrát

Nanesli jste šampón, který příliš nepění? S velkou pravděpodobností bojuje s odstraněním mastnoty a nečistot. Vlasy opláchněte a celý postup s nanesením šampónu opakujte.

Teprve po druhém mytí vlasů šamponem smyjete poslední zbytky nečistot a díky tomu připravíte vlasy na následnou vyživující péči.

5. Šampon smývejte pečlivě

Ze zkušenosti našich zákaznic víme, že se jedná o kámen úrazu. Vždy pečlivě smyjte zbytky šamponu. Špatné vymytí šamponu či kondicionéru způsobuje mastící se a zplihlé vlasy.

6. Nezapomeňte na regeneraci

Po použití šamponu je potřeba regenerační péče, která vlas vyživí a zahalí do ochranného kabátku. Vhodné je použití kondicionéru, masky či séra. Vlasy pak budou krásně hebké a lesklé.

7. S mokrými vlasy opatrně

Vymačkejte z vlasů co nejvíce vody a nechte je chvíli zabalené v ručníku. Poté můžete vlasy opatrně rozčesávat –  pomalu od konečků až k temeni hlavy.

Pokud se rozhodnete vlasy vysušit fénem, nezapomeňte na ochranu před teplem.

8. Finální vlasová péče

Doporučujeme použití vlasového oleje, který dodá vlasům závěrečnou péči. Stačí 12 kapky oleje rozetřít mezi prsty a opatrně nanášet od střední délky vlasů až po konečky.

Olejíčky vždy nanášejte na poškozené části vlasů. Vyhněte se kořínkům. Vlasy by pak působily mastným a zplihlým dojmem.

8. Mytí vlasů každý den

Časté mytí vlasů není příliš vhodné. Samozřejmě pokud aktivně sportujete, nebo se vám vlasy příliš mastí, tak se častějšímu mytí nevyhnete. V tomto případě používejte šampony určené pro každodenní mytí vlasů. Doporučená frekvence umývání vlasů je dvakrát až třikrát týdně. Nicméně úplně nejlepší je vašim vlasům naslouchat a pokud si řeknou o umytí, umýjte je.

Chcete vědět o novinách a nových článcích jako první? Přihlaste se k odběru našich novinek.

Chci se přihlásit k odběru newsletteru  »