Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Jak se starat o kartáče a hřebeny

Jak je to dlouho, co jste naposledy čistili svůj hřeben na vlasy?

Podobně jako štětce na make-up si i kartáče na vlasy zaslouží čas od času pořádný detox a úklid od všech nahromaděných nečistot, mastnoty, odumřelých kožních buněk a prachu. Kromě toho na kartáči ulpívá také celá řada stylingových produktů. V neposlední řadě na něm najdete také vlasy, které se při česání uvolňují.

Jak často kartáč čistit?

Podle názorů odborníků z řad profesionálních kadeřníků byste měli kartáč čistit každé 2–3 týdny. Jestliže používáte velké množství stylingových přípravků, je vhodné kartáč důkladně čistit každý týden. 

To poslední, co chcete udělat, je pročesat si čerstvě umyté a voňavé vlasy špinavým hřebenem, který vaši snahu může zcela zničit.

4 snadné kroky pro čistý kartáč

  • Odstraňte vlasy z kartáče. Skvěle vám k tomu poslouží tupírovací hřeben se špičkou, kterým vlasy snadno odstraníte. Jestliže jej doma nemáte, použijte jakýkoliv jiný předmět s ostrým koncem (např. tužku, propisku nebo nůžky s dlouhou čepelí). Nůžky využijete i pro odstranění vlasů ze štětin, které nejdou snadno dolů.

  • Do umyvadla nebo větší misky napusťte horkou vodu. Přidejte pár kapek šamponu se šetrným složením a vodu protřepejte, abyste vytvořili pěnu. Umístěte kartáč do vody tak, aby byl zcela ponořen. Nechejte kartáč 5 minut odpočívat ve vodě a poté s ním důkladně zatřepejte, abyste z něj odstranili veškeré nečistoty.

    Tip: Jestliže vlastníte kartáč s měkkým polstrováním, ponořte do vody pouze štětiny. Obdobně postupujte v případě dřevěných kartáčů – nechejte odmočit pouze štětiny, nikoli dřevěné tělo a rukojeť kartáče. V
    obou případech byste mohli kartáč zničit.


  • Silně znečištěný hřeben dočistěte kartáčem. Namočte kartáč do mýdlové (v tomto případě šamponové) vody a důkladně vyčistěte zejména prostor mezi štětinami. 

    Tip: Použít můžete starý kartáček na čištění zubů.

  • Na závěr kartáč či hřeben opláchněte vlažnou vodou, opatrně otřete čistým hadříkem, umístěte na čistý ručník a nechte vyschnout.

Výše uvedený postup lze použít pro většinu typů kartáčů a hřebenů. U hřebenů z jiných materiálů (zejména dřevěných) je třeba být na pozoru a neponořovat do vody části hřebene, které by voda mohla poškodit. Jestliže vlastníte kartáč značky Tangle Teezer, doporučujeme ho nechat vyschnout štětinami nahoru, aby nedošlo k jejich deformaci.