Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Jak pečovat o vousy

Krásné a upravené vousy jsou mužskou pýchou. Ať už jste majiteli kratších vousů, kníru, bradky či plnovousu, měli byste mít na paměti, že všechny délky vousů potřebují správnou péči. 

Vousy dokáží zcela proměnit vzhled obličeje. Podobně jako make-up totiž dodají tváři symetrii, která ji činí esteticky líbivější. 

Čištění jako základ

Kratší vousy lze umýt přípravkem na mytí obličeje. U delších vousů je však nezbytné pravidelné mytí šamponem pro vousy. Šetrnější složení oproti klasickým šamponům zajistí, že se vousy nevysuší. Mytí pomáhá odstranit nečistoty, usnadňuje česání a také zabraňuje vzniku statické elektřiny.

Tip: Jestliže si udržujete krátké strniště, nezapomínejte na pravidelný peeling. Předejdete tak nepříjemnému zarůstání vousů a podráždění.

Četnost mytí je velmi individuální, ale obecně platí, že pokud na vousy nanášíte velké množství pečujících či stylingových produktů, je vhodné je mýt častěji. Jinak postačí mytí jednou až dvakrát týdně.

Pro lepší růst i vzhled

Výživa v podobě balzámů a olejů je ve starostlivosti pro pěstěný vzhled vousů klíčová. Výběr vhodného produktu se odvíjí především od délky vousů. Pečující kosmetika dodá vousům vůni, lesk, zjemní jejich strukturu a usnadní česání. 

Tip: Balzám na vousy je určen pro výživu vousů, zatímco olej na vousy je určen pro ochranu pokožky před podrážděním a zarudnutím.

Zkrocení dlouhých vousů

Dělají si občas vaše vousy, co chtějí? K jejich zkrocení vám pomohou vosky a balzámy. Zajistí, že vousy budou držet požadovaný tvar a také je ochrání před vnějšími vlivy. Doporučujeme sáhnout po stylingových přípravcích, které jsou obohaceny o vitamíny potřebné pro správný růst vousů.

Úprava a zastřihávání

Pro úpravu kratších vousů zvolte kvalitní strojek či žiletku. Péči o plnovous ale raději svěřte do rukou odborníkovi. Holič zkrotí vaše vousy během několika minut a navíc vám poradí se správným tvarem vousů, který bude lichotit vašemu obličeji.

Frekvence zastřihávání je velmi individuální záležitostí. Obecně platí, že byste měli vousy zastřihnout v momentě, kdy vás začne obtěžovat jejich tvar nebo délka.