Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Vlasový průvodce pro muže 

Péče o vlasy je pro většinu mužů velmi okrajové a nezajímavé téma, které začíná i končí u šamponu. A přestože mají muži převážně krátké vlasy, měli by vědět, jak se o ně správně starat, minimálně vybrat ten správný šampon. 

Co dělat a co ne nastudujete v následujících 7 bodech během několika minut!


1) Kvalitní šampon jako základ

I muži mají různé typy vlasů. Pokud si nejste jistí, jaký je ten váš, zeptejte se svého kadeřníka, anebo nám napište. V případě, že se potýkáte s nějakými problémy, volte speciální šampon (proti vypadávání vlasů, pro podporu růstu vlasů, proti lupům, …).

2) Správné mytí

I tato na první pohled jednoduchá aktivita má svá pravidla. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, nechte šampon vždy chvíli působit, následně však důkladně opláchněte. Při mytí se vyhněte hrubému masírování pokožky – způsobuje nadměrné maštění vlasů – a použití horké vody, ta vlasy zase zbytečně vysušuje. Vlasy rozhodně nedrhněte drsným ručníkem, po umytí jsou náchylnější k lámání.  

3) Různá délka, různá péče

Pokud si pěstujete dlouhé vlasy, bude péče o něco náročnější. Kromě šamponu na vlasy zvažte i nákup dalších produktů jako je kondicionér pro snadnější rozčesávání, maska pro regeneraci a kvalitní kartáč na vlasy.

4) Jak často mýt vlasy

Mytí vlasů je velmi individuální. Pokud máte pravidelnou fyzickou aktivitu u které se zpotíte, je jasné, že bude třeba vlasy mýt častěji. To, jak často je nutné vlasy mýt, se ale odvíjí i od dalších faktorů jako je typ vlasů, výživa, způsob úpravy nebo hormonální stav.

5) Šedivění vlasů

Šedivění je přirozeným jevem a předcházet mu bohužel nelze. Pokud vás ale barva vlasů trápí, není problém použít tónovací barvy na vlasy, které šediny skryjí. K dostání jsou i barvy určené speciálně pro muže.

6) Problematické vlasy

Ať už vás trápí lupy, mastnota nebo vypadávání vlasů, je třeba určit, zda se jedná o problém dočasný či méně závažný, který můžete vyřešit sami nebo je to problém pro odborníka. 

V případě vypadávání vlasů, které je velmi častým mužským problémem, jsou nejčastějšími příčinami genetika, věk, hormonální činnost, stres nebo také nedostatek živin, vitamínů či minerálů. Při nadměrném vypadávání vlasů a plešatění je nutné navštívit lékaře, dermatologa, v ostatních případech vám pomůže správná vlasová kosmetika a péče. Pokožku hlavy je nutné dobře prokrvovat a dbát na to, abyste vlasy nezatěžovali.

7) Kvalita vlasů

Kvalitu a zdravý vzhled vlasů nejvíce ovlivníte stravou a životním stylem. Dbejte na vyváženou stravu, pohyb a příjem tekutin, a případně zahrňte i doplňky stravy jako jsou vitamíny a minerály. Vyzkoušet můžete například vitamíny určené přímo pro muže.

8) Nezapoměňte na vousy

Vousy jsou také vlasy, ale vyžadují speciální kosmetiku. Přibližně 2x týdně je třeba je mýt šamponem na vousy, abyste se zbavili nečistot a mastnoty. Pro stylingové účely je pak možné vybírat ze široké nabídky olejů, balzámů a vosků na vousy.

Jak zvládnout vlasový styling se dočtete v našem dalším článku.