Jsme tu pro vás! Po-Pá 8:00 - 16:00 | Profesionální poradna 810 700 026

Kompletní průvodce péčí o vlasy v zimě

V zimě, podobně jako v létě, je potřeba věnovat vlasům speciální pozornost. Velké teplotní rozdíly během chladných měsíců dokáží vlasy podrobit velké zatěžkávací zkoušce. Vlasy mohou mít tendenci k vysušování, krepatění a lámání.

Vlasy jsou vysušené vlivem přetopených místností a stylingem vlasů zahrnující úpravu fénem, žehličkou anebo kulmou. Venku na ně číhá vítr, déšť a sníh. Kromě toho se mohou nadměrně mastit v důsledku častého nošení pokrývek hlavy. Všechny tyto faktory způsobují, že jsou vlasy více oslabené. Jak vyzrát na boj s mrazivým počasím a udržet si krásné a zdravé vlasy?

Dopřejte vlasům speciální olejovou péči

Topení v místnostech z vlasů pohlcuje vlhkost, vysušuje vlasovou pokožku a může také zanechávat nepříjemné šupinky na kůži. Pokud do vaší zimní rutiny v péči o vlasy zařadíte olejíčky, vlasům tím významně prospějete.

Speciální olejíčky můžete do konečků vlasů (případně do spodních délek vlasů) aplikovat každý den. Předejdete nepříjemnému lámání a vlasy zůstanou na dotek jemné a lesklé.

Jestliže bojujete s lupy, vyzkoušejte hloubkové olejové masky. Olej (skvělý je např. kokosový nebo ricinový) aplikujte přímo na vlasovou pokožku. Masku nechejte působit zhruba 20–30 minut a poté vlasy umyjte běžným způsobem.

Vyzkoušejte hloubkově hydratační masky

Jako účinná ochrana proti dehydrataci výborně působí hloubkové masky a zábaly (obdobně jako olejíčky). Vyhraďte si jeden den v týdnu, který věnujete hloubkové hydrataci vlasů. Masku vybírejte v závislosti na individuálních potřebách vašeho typu vlasů. Oleje a kondicionéry kolem vlasů vytvářejí ochrannou vrstvu a zmírňují náhlé výkyvy teplot.

Čepice – dobrý sluha, ale zlý pán

Pokrývka hlavy sice chrání vlasy před větrem a chladem, ale na druhou stranu způsobuje nadměrné pocení vlasové pokožky, což může vést ke zvýšené tvorbě kvasinek a lupů. Plynule nyní přecházíme k dalšímu tipu – vlasy myjte tak často, jak potřebujete.

Vlasy udržujte čisté a svěží

Zaregistrovali jste, že se vám vlasy v zimě častěji mastí? Nejčastěji za to mohou čepice a další pokrývky, které nás chrání před mrazy. Stylingové přípravky vlasy pochopitelně také zatěžují. Vlasy myjte podle potřeby (je-li to nutné, klidně každý den). Nevěřte mýtům, které tvrdí, že časté mytí vlasům neprospívá. Šampon, kterým vlasy myjete, však důkladně vybírejte. Ideálně sáhněte po šamponu s velmi jemným složením, který nebude vlasovou pokožku vysušovat.

Zatočte s elektrizováním vlasů

Problém s elektrizující hřívou dokáže pořádně potrápit. Na vině je především suchý vzduch a časté nošení čepic. V boji proti statické elektřině může pomoci bezoplachová péče ve formě masky anebo spreje. Vytvořením tenkého ochranného filmu dojde ke snížení tření vlasů o tkaniny a se vlasům dostane extra výživy. 

Vyživujte vlasy i zevnitř

Je dobré si připomenout, že ani sebelepší kosmetika nedokáže zázraky, jestliže ji nepodpoříme kvalitní stravou, vitamíny a pitným režimem. Dostatečná hydratace je proto nesmírně důležitá, a to i v chladném počasí. S dodržováním pitného režimu vám mohou pomoci speciální mobilní aplikace, které vás automaticky upozorní, že je čas tělu doplnit tekutiny.

Hýčkejte své vlasy i v zimních měsících. Odměnou vám budou krásné, zdravé a vyživené vlasy.